Gyvenimo balanso ratas – viena iš geriausiai žinomų koučingo technikų, kurio autore laikoma Merilin Atkinson, Eriksono universiteto įkūrėja. Balanso rato technika yra naudinga tuomet, kai norime įvertinti savo veiklos prioritetus, ypač kai turime daug dalykų, kuriuos turėtume atlikti, bet nežinome, nuo ko pradėti. Tai geras „sufleris” kokiose gyvenimo srityse nedelsiant reikalingi pokyčiai. Jums turbūt yra gerai žinoma tiesa – „Tik kvailys gali tikėtis kitokių rezultatų, darydamas tą patį”. Įsiklausykite į šį teiginį, kai jį suprasite, garantuoju, imsitės veiksmų. Rekomenduoju saviugdos pokytį pradėti nuo Gyvenimo balanso rato.

Šios technikos atlikimas gali užtrukti apie valandą ar ilgiau, o literatūroje galima rasti įvairių jos atlikimo variantų. Nėra vieno teisingo būdo, tačiau aš siūlau variantą, kurį naudoju savo koučingo sesijose, kuris efektyvus ir nesudėtingas. Rekomendacijas, kaip sudaryti gyvenimo balanso ratą, skaitykite ČIA

Gyvenimo balanso rato metodą galima pritaikyti įvairiuose kontekstuose. Pavyzdžiui, tai gali būti Gyvenimo balanso ratas, padedantis įvertinti gyvenimo sritis ir vertybes. Taip pat galima naudoti metodą su labiau sukoncentruotais aspektais, pvz., Profesinės veiklos rato ar Viešo kalbėjimo meistriškumo rato atveju. Kiekvienam, kuris rūpinasi savo fizine ir psichine sveikata, naudinga sudaryti sveikatos balanso ratą, apimant tokias sritis kaip mityba, fizinis aktyvumas, aplinka, įpročiai ir kita.