Įsivaizduokime vidutinį mūsų dienos mitybos racioną. Kaip tai gali atrodyti? Pusryčiams – riebi kiaušinienė, keptas kumpis, fermentinis sūris, kava su pienu ar grietinėle plius dar saldi bandelė. Pietums lietuviška soti sriuba, kepsnys su bulvėmis, gausiai apipiltas kaloringu padažu su šiek tiek daržovių. Dar sultys, desertui pyrago gabaliukas arba sausainiai plius kava. Vakarienei – namuose mamos, žmonos, vyro :) paruoštas garuojantis sotus patiekalas, juk reikia save palepinti po dienos darbų… Pridėkime dar užkandžiavimus tarp pagrindinių valgymų, kaip jums atrodo toks kokteilis skrandyje?

Akivaizdu, kad netinkama mityba nepraeina be pėdsakų. Ir toks abejotinas „savęs mylėjimas” vietoj to, kad pasirūpinti sveikata, atneša mums sunkumo ir sveikatos problemų jausmą.
Asmeniškai aš, jau kuris laikas stengiuosi vienu metu nemaišyti daugiau nei keturių maisto ingredientų. Tai leidžia geriau virškinti ir pasisavinti maistą. Taip pat vengiu užkandžiavimų, tai dažniausiai būna saldumynai, pyragėliai ar kiti “skanėstai”.
Kodėl aš tai darau? Atsižvelgiant į tai, kad tiek mūsų kūnas apskritai, tiek ypač mūsų smegenys, kad tinkamai veiktų ir būtų maksimalioje išteklių būsenoje, jiems labai svarbu, kokį maistą vartoti,
Kalbant apie smegenis – svarbi taisyklė skamba taip: NAUDOKITE TINKAMĄ INFORMACIJĄ. Jeigu rūpinamės kuo maitiname kūną, tai labai svarbu pasirūpinti ir maistu smegenims.

Paslaptis slypi tame, kad mūsų smegenys visas 24 valandas per parą apdoroja informaciją, kurią skrupulingai į jas įkeliame. Į ką koncentruojame savo dėmesį, tuo ir maitiname smegenis. Kuo domimės, kuo tikime, ką stebime, visa tai yra maistas smegenims. Ir tik nuo mūsų priklauso, kokios kokybės bus biokompiuteriui siūlomas informacinis maistas.

Ar atidžiai filtruojame tai, į ką sutelkiame dėmesį?  Ar kasdien suteikiame savo protui „vitaminų” naudingos informacijos pavidalu ir reguliariai studijuojame turinį, kuris prisideda prie mūsų dvasinio savęs tobulėjimo? Saviugda yra maistas, naudingas mūsų smegenims, padedantis maksimaliai išnaudoti visą savo išteklių potencialą.
Tuo atveju, kai mūsų psichinės mitybos dieta susideda iš greito socialinių tinklų maisto, pramoginės medžiagos ir tuščių pokalbių bei apkalbų kokteilio, tai kokią naudą sau ir mūsų vystymuisi gali gauti smegenys? Manau, kad atsakymas akivaizdus – jokios.

Štai kodėl, jei norime pasiekti sėkmės, viena iš pagrindinių taisyklių, kurią turime priimti, yra teisingos informacijos naudojimas.
Galų gale, kaip ir mūsų organizmui reikia tinkamos mitybos, kad daugelį metų išliktų stiprus ir sveikas, taip pat svarbu, kad mūsų protas gautų aukštos kokybės „maistą”, kad netaptų šiukšlių dėže nenaudingoms atliekoms laikyti.