Paprastas būdas nuraminti savo mintis
Įspėjimas: ši technika gali sukelti negrįžtamus gyvenimo pokyčius!
Protu mes suvokiame mus supantį pasaulį. Nei mylėti, nei nekęsti niekas neturi prasmės, kol šie jausmai nėra apdorojami mūsų prote.
Kadangi protas yra mūsų langas į pasaulį, reikia pasirūpinti, kad jis būtų švarus ir aiškus. Jei nesate darnoje su savo protu, tai nebepasitarnauja kaip malonus muzikos klausymas jūsų kelionėje, o virsta skausmingu triukšmu. Nesvarbu, ar tai neigiamas kalbėjimas apie save, ar nepagrįstos abejonės, ši sąlyga gali labai pabloginti jūsų gyvenimo kokybę.
Štai kodėl taip svarbu tai suvokti ir išmokti nuraminti savo mintis. Norėdami tai padaryti, pirmiausiai, turite atlikti šiuos veiksmus:
1. Išmokite atpažinti savo proto balsą.
2. Nepainiokite minčių su realybe.
Tai du patys veiksmingiausi būdai išmokti vadovautis išmintimi ir kurti pageidaujamą ateitį.
Išmokite atpažinti savo proto balsą
Michael A. Singer knygoje „The Soul Unbound“ kalba apie mūsų polinkį nematyti skirtumo tarp savęs ir vidinio proto balso. Beveik visi žmonės susitapatina su šiuo balsu ir į jį žiūri taip rimtai, kad pradeda jo įdėmiau klausytis nei ekspertų patarimų. Čia svarbu taip pat atskirti proto balsą nuo intuicijos. Kasdieniame gyvenime mes pasiduodame šiam balsui, leisdami jam trukdyti mūsų vidiniam pasauliui. Kad tai geriau suprastų, Singeris savo knygoje pateikia pavyzdį:
„Perki naują automobilį ir jis gražus, patogus. Tačiau kiekvieną kartą, kai sėdi prie vairo, tavo vidinis kritikas randa tame kažkokią ydą. Jis atkreipia dėmesį į menkiausią girgždėjimą ir į kiekvieną menkiausią vibraciją, kol galiausiai automobilis jums jau nebepatiks.
Galite išvengti šios nesibaigiančios kovos, pirmiausia atsiskyrę nuo savo vidinio kritiko balso, o tada nuspręsdami, ar tai verta jūsų dėmesio. Michaelas A. Singeris tai paaiškina taip:
„Tikram vystymuisi nėra nieko svarbiau už suvokimą, kad tu ir tavo proto balsas nesate tas pats. Jūs esate tas, kuris tai girdi. Jei to nesuprantate, visada stengsitės suprasti, kas iš visko, kas pasakyta, yra būtent jūsų nuomonė.
Norėdami tai atskirti, autorius pataria, apsimesti, kad jūsų proto balsas yra kitas žmogus, jūsų kaimynas, kuris sako tai, ką sako jūsų protas. Taigi galite suprasti, kad jei šis kitas žmogus jums pasakė viską, ką sako jūsų vidinis kritikas, jums nereikia jo klausyti ir aklai nepasikliauti jo žodžių tikrumu.
Tai puikus būdas sugriauti iliuziją, kad mūsų protas mus valdo ir nuraminti jį nežiūrint į tai taip rimtai, kaip nori jis. Taip visai nesunku yra nuraminti savo mintis ir pajausti vidinę ramybę.
Nepainiokite savo minčių su realybe
Savo knygoje „101 esė, kuri pakeis jūsų mąstymą“ rašytoja Brianna Wiest pataria kaip atskirti mintis nuo tikrovės.
Paprastai mūsų mintys yra nuspalvintos subjektyviu pasaulio suvokimu, o vertinti tikrovę per savo pažiūrų prizmę yra neteisinga. Žinodami tai ir atsispirdami norui per daug rimtai žiūrėti į savo mintis, galite susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę.
Minčių ir realybės painiava gali būti dažna problema, ypač žmonėms, kurie kovoja su nerimu, depresija ar kitomis psichikos sveikatos problemomis. Yra daugybė strategijų padedančių nusiraminti ir blaiviai vertinti galvoje kylančias mintis. Tai sąmoningumo praktikos, kognityvinė elgesio terapija (KET), realistiškas vertinimas, bendravimas, emocinis reguliavimas ir profesionali specialistų pagalba.
Mąstymo klaidų atpažinimas ir ištaisymas yra svarbi kognityvinės elgesio terapijos (KET) dalis. Mąstymo klaidos yra neracionalūs arba iškreipti mąstymo modeliai, kurie gali prisidėti prie neigiamų emocijų ir netinkamo elgesio. Dažniausiai pasitaikantis stereotipas yra polinkis tikėtis blogiausio scenarijaus arba manyti, kad įvykiai bus daug blogesni nei jie yra iš tikrųjų.
Pavyzdys: „Jei susimausiu šiame darbo pokalbyje, niekada negausiu darbo.“
Kaip ištaisyti: Paklauskite savęs: „Kokie yra faktai? Ar yra įrodymų, kad blogiausias scenarijus tikrai įvyks?“ Nepavykęs darbo interviu turi pliusų, jūs įgyjote vertingos patirties. Išbandykite daugiau realistinių alternatyvų.
Šios strategijos gali padėti mokytis atskirti mintis nuo realybės ir gyventi labiau subalansuotą gyvenimą. Svarbu prisiminti, kad tai ilgalaikis procesas, reikalaujantis kantrybės ir nuoseklumo. Kokia technika naudotis pasirenkate patys. Rekomenduojame pradėti nuo lengvų ir individualiai praktikuojamų pratimų.
Mūsų protas gali būti geriausias mūsų sąjungininkas. Tačiau tam reikia išmokti su juo sutarti.