Koučingas, tai vienas iš procesų, kurio tikslas palengvinti gyvenimą ir atrasti būdų sunkesnėse situacijose žmogui jaustis užtikrintai.

Koučingo specialisto užduotis yra pamatyti nematomą ir išgirsti dar neišreikštą garsu mintį, kuri pokalbio metu gali būti ir neįgarsinta. Koučeris nenurodo ką reikia daryti, jis padeda suprasti kaip tai padaryti, padeda žmogui pačiam rasti atsakymus. Jis kaip sporto treneris – tiki savo klientu labiau nei jis pats ir geba įkvėpti klientą pasitikėti savimi ir savo jėgomis.

Visi žino, kad kai susergi, reikia kreiptis į gydytoją, jei nori išmokti naują kalbą, eini pas užsienio kalbos mokytoją, jei nori įvaldyti jogą, kreipiesi į jogos instruktorių. Tai tapo natūralu ir nekyla papildomi klausimai kam man to reikia. Ne visi žino, kad esant sunkumams gyvenime, taip pat yra pas ką kreiptis. Mokyklose nemokino finansinio raštingumo, nepaaiškino kaip veikia visatos dėsniai, neparodė kas svarbu santykiuose. Viso to gyvendami mokomės  dažniausiai iš savo patirties.

Vis labiau populiarėjant koučingui, žmonės tarsi gauna užduočių sprendimo formulę, kurią žinant ir pritaikius kasdienėje veikloje gyventi darosi paprasčiau. Suprantama, kad ši konsultacijų sritis daugeliui dar nėra aiški ir suprantama. Kartais iš nežinojimo žmonės klaidingai supranta konsultacijos esmę. Koučingo specialistas nėra psichologas ir ne verslo konsultantas, ir ne būrėjas iš kavos tirščių, jis remiasi kliento patirtimi, savo įgūdžiais ir patikrintomis technikomis. Viską apjungus, sesijos (konsultacijos) metu randamas pats tinkamiausias ir klientui priimtiniausias sprendimas.

Koučeris padeda laikytis išsikeltų tikslų

Jeigu reikalinga sudėlioti prioritetus ir nežinote kaip, nerandate kokius spustelėti psichologinius mygtukus, tuomet jūs esate tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Tikėtina, kad Jums trūksta motyvacijos, kad reikia kontrolės ir neutralaus žvilgsnio iš šalies ir žinoma atgalinio ryšio.

Kaučingas – tai kai Jūs turite mentorių, su kuriuo galite išsikalbėti, aptarti situaciją, planus, rasti sprendimus, išsakyti abejones, pasigirti, pasiguosti.

Koučeris padės formuluojant mintis ir tokiu būdu jūsų pačių mintys suskamba įtikinamai ir lengviau bus rasti tinkamiausius sprendimo variantus. Su koučerio pagalba žmogus geba daryti išvadas ir sąmoningus pasirinkimus efektyviausio sprendimo įgyvendinimui. Paprastai kalbant klientas tarsi gauna žemėlapį, kuris rodo patį tinkamiausią kelią į ramybę ir užtikrintinumą. Tai navigatorius, kuriuo galima pasitikėti.

Koučeris naudoja specialias technikas ir užduoda klausimus, į kuriuos atsakydami jūs gebate giliau suvokti asmeninę situaciją. Sesijos metu analizuojamos temos, kurių patys dažniausiai vengiate, o jų analizė visada duoda įžvalgas efektyviausių sprendimų priėmimui.
Koučingo sesijos metu jūs gausite sąžiningą atgalinį ryšį, palaikymą ugdant naujas kompetencijas ir įgūdžius, reikalingus projektų įgyvendinimui.

Koučingo sesijos rezultatai:

 • Padidinsite priimamų sprendimų efektyvumą;
 • Aiškiai formuluosite savo tikslus, planus ir užduotis;
 • Pamatysite kokie veiksmai efektyvūs, kokie ne;
 • Atrasite naujų, netikėtų idėjų;
 • Suprasite kaip nenuleisti rankų ir visada užbaigti pradėtus darbus;
 • Sistemingai patirsite stebuklingą spyrį veikti;
 • Sukursite geriausią asmeninį darbo ir poilsio režimą;
 • Turėsite ksu kuo pasitarti, iškilus problemoms, įgyvendinant planus;
 • Atrasite proveržio galią, išeisite iš sąstingio;
 • Nuo švaraus lapo sukursite santykius šeimoje ir su kolegomis;
 • Turėsite pagalbą apsisprendimuose, kad gyvenimas taptų ryškesnis;
 • Gyventi taps paprasčiau ir ramiau;
 • Kursite naują sėkmingą ateitį;
 • Įgausite pasitikėjimo savimi ir savo sprendimais.

Ar man padės koučingas?

Kaučingas padeda visiems, svarbu aiškiai suformuluoti užklausą ir pasitikėti vedančiuoju konsultaciją specialistu. Įprastai, pirmosios, pažintinės sesijos metu pavyksta suprasti kiek šis metodas gali būti naudingas Jums ir kiek susitikimų prireiks, kad pasiekti trokštamų rezultatų. Registruokitės nemokamam susitikimui, jo metu susipažinsime, pabendrausime, kad suprasti koks koučingo metodas jums bus naudingiausias. Jau po pirmos sesijos žmoguje įvyksta pokytis, atsiranda pasitikėjimas ir aiškumas veiksmuose.

Nemokama koučingo sesija trunka 30 – 50 minučių. Ji gali vykti gyvai arba online.

Jolanta Račkienė – sertifikuota ICC tarptautinė koučerė, Akasha metodo meistrė, gyvenimo mentorė.

Penki aktyvaus mentorės darbo metai parodė, kad pagrindinė kiekvieno žmogaus užduotis yra pažinti savo vidinį AŠ. Tai nematoma asmenybės dalis, kuri dažniausiai lieka neišgirsta, nesuprasta ir jos nepaisoma. Išgirsti save, suvokti tai ko gi iš tikrųjų noriu AŠ, nėra paprasta. Išorinis triukšmas dažnai užgožia mūsų vidų, ko pasekoje gyvename tarsi ne savo, o kitų gyvenimą. Dažnas žmogus nusiramina sakydamas toks jau mano likimas. Tačiau taip nereikėtų manyti. Iš prigimties, kiekvienas gauna pakankamai jėgų ir resursų, kad gyventų gausoje ir komforte.

Visos metodikos ir praktikos, kurios naudojamos koučingo sesijos metu yra parenkamos kiekvienam individualiai.  Nėra universalios sėkmės formulės, tačiau yra visatos dėsniai, kuriuos pažinus atrandama ramybė ir harmonija.