Kas yra koučingas?

Koučingas, tai vienas iš gyvenime vykstančių procesų, kurio metu randami atsakymai, numatomos reikalingos priemonės, sudaromas planas ir nustatomas aiškus žinojimas ką reikia daryti toliau.

Koučerio užduotis yra pamatyti nematomą ir išgirsti dar neišreikštą garsu mintį, kuri pokalbio metu gali būti ir neįgarsinta. Koučeris nenurodo ką reikia daryti, jis padeda suprasti kaip tai padaryti, padeda žmogui pačiam rasti atsakymus. Koučeris, kaip sporto treneris, tiki savo klientu labiau nei jis pats ir geba įkvėpti klientą pasitikėti savimi ir savo jėgomis. .

Visi žino, kad kai susergi, reikia kreiptis į gydytoją, jei nori išmokti naują kalbą, eini pas užsienio kalbos mokytoją, jei nori įvaldyti jogą, kreipiesi į jogos instruktorių. Tai tapo natūralu ir nekyla papildomi klausimai kam man to reikia. Ne visi žino, kad esant sunkumams gyvenime, taip pat yra pas ką kreiptis. Mokyklose nemokino finansinio raštingumo, nepaaiškino kaip veikia visatos dėsniai, neparodė kas svarbu santykiuose. Viso to gyvendami mokomės iš savo patirties. Kartais pridarome klaidų, nes nežinome kaip geriau pasielgti arba nepasitikime savo jėgomis.

Vis labiau populiarėjant koučingui, žmonės tarsi gauna užduočių sprendimo formulę, kurią žinant ir pritaikius kasdienėje veikloje gyventi darosi paprasčiau.

Koučeris ne psichologas ir ne verslo konsultantas, ir ne būrėjas iš kavos tirščių, jis remiasi kliento patirtimi, savo įgūdžiais ir patikrintomis technikomis. Viską apjungus randamas pats tinkamiausias ir klientui priimtiniausias sprendimas.

Koučeris padeda laikytis išsikeltų tikslų

Jeigu reikalinga sudėlioti prioritetus ir nežinote kaip, nerandate kokius spustelėti psichologinius mygtukus, tuomet jūs esate tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Tikėtina, kad Jums trūksta motyvacijos, kad reikia kontrolės ir neutralaus žvilgsnio iš šalies ir žinoma atgalinio ryšio.

Kaučingas – tai kai Jūs turite mentorių, su kuriuo galite išsikalbėti, aptarti situaciją, planus, rasti sprendimus, išsakyti abejones, pasigirti, pasiguosti.

Koučeris padės formuluojant mintis ir tokiu būdu jūsų pačių mintys suskamba įtikinamai ir lengviau bus rasti tinkamiausius sprendimo variantus. Su koučerio pagalba žmogus geba daryti išvadas ir sąmoningus pasirinkimus efektyviausio sprendimo įgyvendinimui. Paprastai kalbant klientas tarsi gauna žemėlapį, kuris rodo patį tinkamiausią kelią į ramybę ir užtikrintinumą. Tai navigatorius, kuriuo galima pasitikėti.

Koučeris naudoja specialias technikas ir užduoda klausimus, į kuriuos atsakydami jūs gebate giliau suvokti asmeninę situaciją.

Analizuojamos temos, kurių patys dažniausiai vengiate, o jų analizė visada duoda įžvalgas efektyviausių sprendimų priėmimui.
Koučingo sesijos metu jūs gausite sąžiningą atgalinį ryšį, palaikymą ugdant naujas kompetencijas ir įgūdžius, reikalingus projektų įgyvendinimui.

Koučingo sesijos rezultatai:

 • Padidinsite priimamų sprendimų efektyvumą;
 • Aiškiai formuluosite savo tikslus, planus ir užduotis;
 • Pamatysite kokie veiksmai efektyvūs, kokie ne;
 • Atrasite naujų, netikėtų idėjų;
 • Suprasite kaip nenuleisti rankų ir visada užbaigti pradėtus darbus;
 • Sistemingai patirsite stebuklingą spyrį veikti;
 • Sukursite geriausią asmeninį darbo ir poilsio režimą;
 • Turėsite kas jus kontroliuoja įgyvendinant planus;
 • Atrasite proveržio galią, išeisite iš sąstingio;
 • Nuo švaraus lapo sukursite santykius šeimoje ir su kolegomis;
 • Turėsite pagalbą apsisprendimuose, kad gyvenimas taptų ryškesnis;
 • Gyventi taps paprasčiau ir ramiau;
 • Kursite naują sėkmingą ateitį;
 • Įgausite pasitikėjimo savimi ir savo sprendimais.

Apie koučerę

Koučingas kaip gyvenimo būdas

Jolanta Račkienė – sertifikuota ICC tarptautinė koučerė, Akasha metodo meistrė, gyvenimo mentorė.

Penki aktyvaus mentorės darbo metai parodė, kad pagrindinis motyvatorius veikti ir siekti gerovės, nesitaikstant su tuo, kad bus gerai ir taip, yra žmogaus vidinis AŠ. Tai nematoma asmenybės dalis, kuri dažniausiai lieka neišgirsta, nesuprasta ir jos nepaisoma.

Išgirsti save, suvokti tai ko gi iš tikrųjų noriu AŠ, nėra paprasta. Išorinis triukšmas dažnai užgožia mūsų vidų, ko pasekoje gyvename tarsi ne savo, o kitų gyvenimą. Dažnas žmogus nusiramina sakydamas toks jau mano likimas. Taip nereikėtų manyti. Iš prigimties, kiekvienas gauna pakankamai jėgų ir resursų, kad gyventų gausoje ir komforte.

Visos metodikos ir praktikos, kurios naudojamos koučingo sesijos metu yra patikrintos ir parenkamos kiekvienam individualiai. Tai, kad į tą pačią situaciją skirtingi žmonės reaguoja skirtingai parodo, kad nėra universalios sėkmės formulės. Kiekvieno žmogaus sėkmė turi savus dedamuosius ir kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam.

Kam tinka koučingas?

Užsiimantiems saviugda, ieškantiems sprendimų žmonėms. Tiems, kas siekia išskirtinių rezultatų asmeninėje ir profesinėje veikloje. Verslo savininkams ir vadovams. Vadybininkams ir tarnautojams. Individualių paslaugų teikėjams ir pardavėjams.

Koučingo kryptys

Gyvenimo koučingas, verslo koučingas, strateginis koučingas, pardavimų koučingas.

Ar man padės koučingas?

Kaučingas padeda visiems, nelygu kiek žmogus ar organizacija nusiteikę gauti. Registruokitės nemokamam susitikimui, jo metu susipažinsime, pabendrausime, kad suprasti koks koučingo metodas bus jums naudingiausias. Jau po pirmos, nemokamos sesijos žmoguje įvyksta pokytis, atsiranda pasitikėjimas ir aiškumas veiksmuose.

Nemokama koučingo sesija trunka 30 minučių. Ji gali vykti gyvai arba online.