Afirmacijos, tai trumpi,  teigiami teiginiai apie įvairias gyvenimo sritis, leidžiantys nusiteikti pozityviai, judėti link savo tikslų ir netgi padėti įgyvendinti savo svajones. Jeigu suprantate minčių jėgą, tuomet turite stebėti savo mintis ir išmokti jas keisti. Didinate savo  pozityvumą, naudodami motyvuojančių afirmacijų (teiginių) tarimo techniką ir tuo pačiu mokotės teisingai pritaikyti techniką sėkmei ir norų išsipildymui.

Kaip veikia afirmacijos

Teigimų esmė – pakeisti savo mintis, o pozityvus mąstymas, pats savaime,  jau veda prie teigiamų pokyčių gyvenime.

Paprasčiausiu paaiškinimu tai yra būdas nudžiuginti save, sustiprinti motyvaciją. Kartais jas sakome nesąmoningai, kai reikia save nuraminti ir padrąsinti prieš kokį nors svarbų įvykį ar atliekant sunkią užduotį. „Aš esu puikus“, „Aš galiu su tuo susitvarkyti“ „ Man sekasi“ – tai jau afirmacijos.

Pozityvūs teiginiai veikia taip: mūsų pasąmonė reaguoja į emociškai įkrautas frazes – ir teigiamas, ir neneigiamas. Atsiranda automatinis kažko gero ar blogo įsisavinimas. Smegenys reaguoja į išraiškas ir nuolat girdimos frazės jose formuoja nervines grandines, verčiančias tariantįjį tikėti tais žodžiais.

Be to, ne tik smegenys, bet net ir kūnas pradeda tikėti. Yra atvejų, kai sergantys žmonės, kurie praktikavo teigiamą saviįtaigą, pasveiko greičiau. Knygoje „Jūs esate placebas“, dr. Džo Dispenza aprašo daug dokumentais pagrįstų atvejų, kai patikėjus placebu, žmonėms pavyko išsigydyti širdies ligas, artritą, depresiją ir netgi išsivaduoti nuo Parkinsono ligos sukeliamų drebulių.

Kaip išmokti kartoti afirmacijas

Iš pradžių treniruoji savo smegenis kartodamas frazes diena iš dienos, tai panašu į, pavyzdžiui, mokantis važiuoti dviračiu – iš pradžių susikaupi, paskui nebegalvoji ką pasukti, kur paspausti, o tiesiog važiuoji ir mėgaujiesi rezultatu.

Būtina sąlyga, kad įvyktų tai, ko siekiate yra jūsų pačių tikėjimas tuo. Jeigu jūs netikite, kad galite tai padaryti, tai verčiau negaiškite laiko, neeikvokite bergždžiai jėgų, nes 99% jums to nepavyks padaryti. Kaip teigia dr. Joe Dispenza – pasveiko tie, kurie tikėjo, kad pasveiks.

 

Siekiant bet kurio tikslo veikia ta pati taisyklė: daryk tai, kuo tiki. Tikėjimas didelė jėga. Be jo Edisonas nebūtų išradęs lemputės, Napoleono kariai nebūtų laimėję mūšio. Esi tas – kuo tiki.

Tikėjimas sukuriamas tuomet, kai sąmoningasis protas susilieja su pasąmone. Kartodami teiginius, įtvirtindami juos emocijomis ir vaizdiniai žmonės pasiekia neįtikėtinų rezultatų daugelyje gyvenimo sferų.  Esminis dalykas čia yra įtikinti pasąmonę, kad tai tiesa. Nuolat kartojant pasirinktą frazę pasąmonė patiki, kad tai tiesa. Kaip suformuoti naują įprotį skaitykite publikacijoje „Teigiamų įpročių formavimas“, tai padės jums sukurti dienos rutiną, rasti tinkamiausią laiką afirmacijų kartojimui.

Teiginiai finansinei gausai, laikui bėgant, taip pat duoda teigiamą rezultatą – bent jau teigiamą požiūrį ir pasitikėjimą savimi, o maksimaliai – puoselėjamų troškimų išsipildymą.

 

8 taisyklės ir pagrindinės klaidos

  1. Kartokite tik savo tikruosius norus. Negalvokite apie visuomenėje priimtas normas, apie tai, ką pasakys jūsų artimieji/draugai/kaimynai. Kaip suprasti, ar šis noras yra tavo, ar jis primestas iš išorės? Jei neabejojate, kad to norite, tai jūsų.
  2. Frazėse neturi būti neigiamų žodžių. Čia taip pat galioja dalelė „ne“. Pavyzdžiui, reikia pasakyti ne „aš nesergu“, o „aš sveikas“. Taip pat svarbu kalbėti apie savo teigiamus ketinimus, o ne apie tai ko norite atsikratyti.
  3. Afirmacijos turi būti sudarytos esamuoju laiku. Ne praeityje „Mano noras išsipildė“, ir ne ateityje „Mano noras išsipildys“ o dabar, „Mano noras išsipildo čia ir dabar“. Mūsų pasąmonė tekstą suvokia pažodžiui ir, jei supras, kad įvykis jau įvyko, tada, galima sakyti, nusiramins, ir nesistengs raginti veikti. Būsimuoju laiku neįmanoma sukonstruoti tinkamo sakinio, nes jame nėra konkretumo: „Mano noras išsipildys“ – pasąmonė nesugebės suprasti, kiek reikia laiko – tai gali įvykti rytoj ar po poros metų.
  4. Labai svarbus yra teigiamas požiūris. Suprantame, kad žmonės dažnai pradeda sakyti afirmacijas, kai iškyla problemų kurioje nors gyvenimo srityje. Geriau tai veikia, kai kartojate teiginius būdami geros nuotaikos. Nereikia versti savęs tarti frazę pro sukąstus dantis ir  su ašaromis akyse („man vis tiek pavyks“), nes pasąmonė suvoks nuotaiką, o ne žodžius.
  5. Pasirinkite tuos teiginius, kuriais tikrai tikite. Tokių posakių yra labai daug. Visiškai nebūtina pasakyti 100 dalykų per dieną. Pasirinkite 2–3, kurie jums kelia teigiamų emocijų. Jei netikite tuo, ką sakote, vargu ar tai išsipildys.
  6. Afirmacijos bus veiksmingos, kai jas kartosite kiekvieną dieną. Labai svarbu reguliarumas. Kaip naujas įprotis susiformuoja per 21 dieną, taip su nuolatiniais pasikartojimais formuojasi naujas, pozityvus mąstymas. Taip pat geriau kiekvieną teiginį kartoti 3–5 kartus. Tuo pačiu galite skaityti tas pačias frazes kiekvieną dieną arba galite pasirinkti dienos afirmaciją.
  7. Raskite laiko. Tai užtrunka tik šiek tiek, bet vis tiek reikia sutelkti dėmesį į tai, ką sakote. Kalbėkite tai ryte arba prieš einant miegoti, arba skirkite keletą minučių per dieną, kad niekas jūsų neblaškytų.
  8. Pagrįskite savo žodžius veiksmais. Kasdienis afirmacijų kartojimas suteikia jums teigiamą požiūrį, tačiau nėra prasmės tai daryti ir laukti rezultato sudėjus rankas. Ženkite bent mažais žingsneliais savo tikslo link.

 

Daktaro Joe Dispenza teigimu, pasidavimas įtaigai yra trijų elementų derinys: priėmimo, tikėjimo ir atsidavimo. Kuo geriau sugebame priimti, kuo tvirčiau patikime ir kuo labiau atsiduodame tam, ką darome, siekdami pakeisti savo vidinį  būvį, tuo geresnių rezultatų sulaukiame.

 

Afirmacijos bus veiksmingos, kai nustosite tuo abejoti ir tikėsite kiekvienu žodžiu, kurį tariate. Neverta ieškoti įrodymų kaip tai veikia, pakanka žinoti, kad daugybė žmonių, pozityvių teiginių kartojimo dėka, pasveiko nuo įvairių ligų, padidino pasitikėjimą savimi, įgijo reikiamų įgūdžių ir pradėjo gyventi savo trokštamą gyvenimą.

 

Konkrečius afirmacijų pavyzdžius rasite ČIA