Visame pasaulyje, persikėlę dirbti į namus, darbuotojai patiria iššūkius, kaip neprarasti darbo našumo, kaip išsiugdyti savidiscipliną, kaip nepasiduoti pagundai darbo metu užsiimti asmeniniais reikalais. Namuose tavęs nemato viršininkas, nekontroliuoja tavo darbo laiko, todėl natūralu, kad persikėlimas dirbti iš ofiso į namus turi ne tik pliusų, bet ir minusų.
Pastaruoju metu daugeliui aktualu savidisciplinos ugdymas, dienos planavimas ir savikontrolė.
Kur rasti žinių, kas gali patarti, pamokyti?

Darbdaviai ieško būdų kaip padėti savo darbuotojams veiksmingiau susidoroti su problemomis savidisciplinos klausimu.

Darbas online, ką reikia žinoti?

Savikontrolė tai gebėjimas nepaisyti išorinių impulsų ir tęsti veiklą nesukeliant sau emocinio streso. Kai žmogus motyvuotas ir aiškiai žino dėl ko jis dirba, išlaikyti savikontrolę nėra sunku. Tačiau kitiems, tai tampa iššūkiu ir dažnu atveju prireikia specialisto konsultacijos.

| Savikontrolės procesas apima fizinę ir mentalinę darbuotojo veiklos sritis.

Pirma užduotis, su kuria turi susitvarkyti dirbantis namuose žmogus, tai darbo vietos paruošimas. Svarbu, kad užsiimdamas darbine veikla asmuo turėtų tam paskirtą kambarį, ar bent “kampelį” kambaryje, kuris tam tikrais elementais primintų, kad tai darbo vieta.
Ne mažiau svarbu “išeiti į darbą” apsirengus įprastais drabužiais, su kuriais eidavote į biurą ar ofisą. Tik ne su chalatu ar sportiniu kostiumu. Nors kolegų namuose nesutiksite, tinkama apranga ir elementarus susitvarkymas sukuria darbinę atmosferą.

 Sąmoningumas yra pagrindinis niuansas, lemiantis žmogaus sėkmę.

Fizinėje plotmėje nėra sunku paruošti darbo vietą ir pasiruošti darbui. Didesnė problema yra perprogramuoti savo mintis, tiksliau jas tinkamai nukreipti ir svarbu suvokti kas įtakoja veiklos procesą, kai niekas tavęs nekontroliuoja.

Kaip sąmoningai padėti sau dirbant namuose?

  • Sudarykite dienotvarkę, minučių tikslumu paskirstykite užduotis.
  • Suplanuokite ne tik darbo laiką, tačiau ir kavos pertraukėles, pietų laiką.
  • Informuokite apie savo dienotvarkę artimuosius, paprašykite netrukdyti.
  • Numatykite kaip apdovanosite save už sėkmingą darbo dieną, savaitę ar mėnesį.
  • Kur tik įmanoma prisekite lapelius su savidiscipliną skatinančiomis citatomis.
  • Dienos pabaigoje įvertinkite savo efektyvumą, pasižymėkite ką rytoj darysite kitaip.

Pastebima, kad asmenys, turintys tvirtesnę savikontrolę, turi ryškių lyderio savybių ir yra daugiau pasiekę profesinėje ir asmeninėje veikloje. Darome išvadą, kad savikontrolė yra vienas iš svarbiausių, ne tik su darbu susijusių, poreikių.

Saviugda tai nesibaigiantis, sąmoningai valdomas procesas, formuojantis reikalingus sėkmingo asmens įpročius.