Kas mus skatina daryti tai, ką darome, kas mus verčia siekti tikslų? Paprastas atsakymas gali būti – asmeninė nauda. Tačiau tai yra kiek sudėtingiau nei gali atrodyti. 

Pagrindinis sėkmingų žmonių gebėjimas yra gebėjimas save motyvuoti. Jie aiškiai žino, kad atlikus tam tikrus veiksmus, gaus atitinkamą rezultatą. Žingsnis po žingsnio, veiksmas po veiksmo, sudėliotas aiškus planas, kurio nevykdymas lygus pralaimėjimui.  

| Gebėjimas pradėti ir užbaigti užduotis yra esminis sėkmingų žmonių įgūdis.

Kai pristigs motyvacijos ką nors atlikti, užduokite sau klausimą – kas man trukdo padaryti tai? 

Galite užsirašyti visus pasiteisinimus, visus galimus trikdžius. Tuomet juos dar kartą perskaitykite ir jei, rasite nors vieną priežastį dėl ko nenorite tai daryti, kuri gali kelti pavojų jūsų gyvybei, tuomet jūs išgelbėtas! Galite ramiai atidėti tą darbą į šalį. Visa kita tik išsisukinėjimai.

| Nėra neįveikiamų užduočių, nebent jūs neturite įgūdžių tai atlikti arba neturite motyvacijos.

Neturint reikiamų įgūdžių veiksmas nebus atliktas ir prie didžiausių norų. Gali būti, kad jūs neturite aiškaus tikslo dėl ko reikia tai daryti. 

Kad atrasti motyvaciją veikti visų pirma reikia išsigryninti tai, kas tave įkvepia. Atraskite tuos emocinius perliukus dėl ko galite atsikelti vidurnaktį, tai kas sudrebina jūsų vidų, sukelia jaudulį vien apie tai pagalvojus. Tuomet pabandykite surasti nors vieną tokį perliuką užduotyje, kurią atidėliojate. Ieškokite ir tikrai atrasite.

Naudinga turėti žmogų, kuriuo žavitės, kuris jums yra lyderis. Galite sau užduoti klausimą, o kaip šiuo atveju pasielgtų jis? Ar jis gulėtų ant sofos vietoj to, kad nueiti į sporto salę, jei žinotų, kad pusvalandis mankštos suteiks energijos visai dienai. O su ta energija jis uždirbs papildomoms atostogoms. Pamąstykit apie tai. 

Vidinė ir išorinė motyvacija

Žinoma daug motyvacijos teorijų. Tas pats motyvuojantis veiksnys skirtingai veikia skirtingus žmones. Vienus stipriau motyvuoja biologiniai ar socialiniai poreikiai, kitus labiau veikia savęs realizavimo poreikis. 

Motyvacija gali būti kylanti iš vidaus arba iš išorės. Abu motyvacijos tipai yra naudingi. Kiekvienas turi atitinkamą poveikį žmogaus elgesiui. 

Vidinė motyvacija pasireiškia tada, kai žmogus atranda savyje pasitenkinimą savo veiksmais ir jam nereikia teigiamo poveikio iš aplinkinių. Trumpai tariant tai veiklos atlikimas dėl savęs, kai pats elgesys yra atlygis.