Žmogaus vidinė energija gali būti įgimta ir įgyta. Mažesnę procentinę dalį sudaro paveldėta, genų energija. Didesnę dalį mes kasdien įgyjame iš mus supančio energinio lauko. Kaip gebėsime tą energiją paimti įtakoja mūsų pačių skleidžiamos vibracijos. Visur veikia traukos dėsnis.

Viskas, ką ištransliuojame į išorę, sugrįžta mums dar didesne jėga.

Jau žinome, kad žmogus, nuolat „vibruoja”, net miego metu. Baimė, skausmas, džiaugsmas, ramybė – visa tai yra energija. Neigiamos emocijos yra „žemų dažnių” diapazone, o džiaugsmas, laimė, meilė skleidžia aukštas vibracijas.
Mes gyvename aukštųjų technologijų pasaulyje, apsuptame technologijų, prietaisų. Jų elektroninės vibracijos mažiau trukdo mūsų natūraliai biosistemų veiklai, tačiau patys telefonai ir televizoriai dažnai yra nerimą keliančių naujienų šaltiniai, tačiau taip pat ir žmonės. Grubus žodis gali sumažinti mūsų energiją iki kritiškai žemo lygio, jei priimsime jį į širdį.

Mūsų energiją „sudegina” greitas maistas, sėslus gyvenimo būdas, savęs nepriėmimas, nemeilė sau, uždarumas, nemylimas darbas. Mes prarandame energiją, kai savo namuose kaupiame „perteklines šiukšles“, tai nereikalingi daiktai, drabužiai, suskilę indai. Ne veltui Italai, naujiesiems metams išmeta senus baldus ir išdalina daiktus, kurie nebuvo naudojami išeinančiais metais – tai nuostabus namų ir sielos energetinių kanalų valymas.

Turbūt girdėjote, kad tiek neigiamas, tiek teigiamas emocijas reikia paleisti, nelaikyti jų. Nes tai jau praeitis. Kiekviena išgyventa emocija lieka praeityje. Sugrįždami į praeities įvykį mes tą emociją išgyvename iš naujo vėl ir vėl. Kad atlaisvinti užstrigusią energiją praeityje, turime „atsikratyti“ emocijų.

Pavyzdžiui, prieš dešimt metų jūs patyrėte stiprius išgyvenimus sukėlusį įvykį, po kurio pasijutote nesaugus ir silpnas. Taip jaučiatės ir dabar, vadinasi prieš dešimt metų nustojote augti emociškai. Jūsų emocinis intelektas nustojo vystęsis. Sielos tikslas – mokytis iš patirčių ir įgyti išminties, o jūs esate įstrigęs ties kažkuria emocija. Vadinasi taip ir neišmokote pamokos, jūs neperžengėte šios emocijos ir neiškeitėte jos į supratimą. Kadangi tas praeities jausmas vis dar kausto jus savo pančiais, jūs negalite išlaisvinti energijos, kuri reikalinga kurti ateičiai. Jūs veikiate kaip asmuo, kuris gyveno daug metų atgal.

Kad nors laikinai užpudruoti tą vidinį jausmą, žmonės ima be saiko apsipirkinėti, įsitraukia į kompiuterinius žaidimus, serialų žiūrėjimą, įgyja visokių priklausomybių. Tačiau išorės dirgikliai negali pakeisti vidaus. Taip žmonės bėga nuo nemalonumų prie to kas nors kiek suteikia malonumo. Taip vis labiau įninkama į lošimus, išgertuves, narkotikus. Ir kaskart „dozę“ reikia didinti, didesni statymai, daugiau alkoholio…

Dauguma žmonių gyvena taip, nes nežino kaip pakeisti vidų, kaip nepriklausyti nuo emocijų, nuo praeities. Jei manote, kad laimę suteiks išoriniai dalykai, tai klystate.

Pirma reikia tapti laimingu, o tuomet ateis ir gausa.

Kas nutinka priklausomybę turinčiam žmogui, jeigu jis negauna daugiau? Jis jaučia nusivylimą, pyksta, elgiasi grubiai, negali galvoti apie nieką kitą, tik kaip patenkinti savo alkį alkoholiui, lošimui, žaidimams, seksui ir t.t. Ir vėl mažinamos vibracijos, taip žmogus patenka į savo paties sukurtą „žiurkių ratą“.

Tai ką galima padaryti, kaip ištrūkti iš praeities įvykių, kaip išsilaisvinti nuo neigiamų emocijų, nuo ribojančių įsitikinimų?
Niekada neišspręsite savo problemų, jei tai darysite apimti praeities emocijų.

Ką galite padaryti pirmiausiai, tai išmokti pabūti su savimi, sutelkti dėmesį į kvėpavimą, būti dabarties akimirkoje. Pradėkite nuo kelių minučių per dieną ir kasdien ilginkite buvimo su savimi laiką. Nustebsite kaip pradės keistis jūsų mintys, mąstymas ir jausmai.

Jeigu sunku nurimti, paleisti mintis galite rašydami. Skirkite laiko pabūti vienumoje ir rašykite, užrašinėkite tai, kokios mintys sukasi galvoje. Rašykit, nesvarbu ką. Tai gali būti ir – NEŽINAU KĄ RAŠYTI, JOKIO KONKRETUMO, NESUPRANTU KAS VYKSTA, NEŽINAU… Svarbiausia rašyti. Tai labai gera terapija išvalyti mintis, išsilaisvinti iš praeities pančių.

Kai kas sako, kad darbas su savimi yra pats sunkiausias. Sunki yra pradžia, nes susitarti su savimi reikia mokėti. Norint greitesnio rezultato reikia kreiptis pagalbos į koučerį. Specialistas jus nuves ten , kur iš tiesų norite jūs. Parodys kaip galima senas emocijas pakeisti į suvokimą. Kartu atrasite jus ribojančius įsitikinimus.

Viskas įmanoma, svarbu žengti pirmą žingsnį, pradėti veikti. Ir tai turite padaryti jūs pats, savo valia, niekieno neverčiamas. Jūs turite savyje atrasti bent mažytį lašelį tikėjimo savimi ir pasitikėjimo aukštesnėmis jėgomis.