Vandenilio vanduo, klasterio vanduo, struktūrinis vanduo, taip vadinamas vanduo, kuris lengvai patenka į ląstelę.

Vandeniliu prisotintas vanduo – tai vanduo, kuriame elektrolizės pagalba vanduo yra prisotinamas molekuliniu vandeniliu. Jis lengvai prasiskverbia pro ląstelių sieneles, pasiekia ląstelės branduolį, neutralizuoja, bei padeda pašalinti laisvuosius radikalus.

Kiekvienas žmogus gerai žino, kad be maisto gali išgyventi mėnesį ir daugiau, o be vandens tik keletą dienų, nes vanduo yra vienas iš svarbiausių gyvybiškai svarbių elementų. Be jo nebūtų žmonių. Kiekviename iš mūsų yra apie 80% vandens. Ir jis  yra visur: nuo smegenų iki raumenų audinio. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmogus per gyvenimą išgeria apie 60 tonų vandens – tai prilygsta didelio baseino tūriui.

Gerti kokybišką vandenį labai naudinga žmogaus organizmui, nes vanduo dalyvauja daugelyje gyvybiškai svarbių procesų. Vanduo padeda virškinti maistą, palaikyti kūno temperatūrą, šalinti toksinus, drėkinti odą, kontroliuoti svorį ir dar daugiau. Vanduo yra geriausias gėrimas jūsų sveikatai! Todėl labai svarbu yra gerti kokybišką vandenį. 

Kuo naudingas organizmui vandenilio vanduo

Vandenilinis vanduo yra įprastas vanduo, į kurį pridėta vandenilio dujų. Remiantis kai kuriais ištekliais, vandenilio dujų pridėjimas į vandenį padidina jo priešuždegimines ir antioksidacines savybes. Jis vertinamas dėl savo gebėjimo padidinti energiją, sulėtinti senėjimo procesą ir pagerinti raumenų atsigavimą po treniruotės.

Nors vandenilio vandens įtakos sveikatai tyrimų atlikta palyginti nedaug, tačiau gautas rezultatas jau atliktų tyrimų, parodo neginčijamą tokio vandens naudą sveikatai.

Aštuonių savaičių tyrime, kuriame dalyvavo 49 žmonės, kuriems buvo taikoma spindulinė terapija nuo kepenų vėžio, pusei dalyvių buvo nurodyta išgerti 51–68 uncijas (1500–2000 ml) vandeniliu praturtinto vandens per dieną. Bandymo pabaigoje tie, kurie vartojo vandenilio vandenį, patyrė sumažėjusį hidroperoksido – oksidacinio streso žymeklio – kiekį ir išlaikė didesnį antioksidacinį aktyvumą po spindulinio gydymo nei kontrolinė grupė (patikimas šaltinis).

Tyrimas, kuriame dalyvavo 10 futbolininkų, parodė, kad vandenilinio vandens gėrimas gali sumažinti raumenų nuovargį ir raumenų funkcijos susilpnėjimą, kurį sukelia mankšta.

 

Vandenilis vanduo gerina metabolizmą. Metabolinis sindromas yra būklė, kuriai būdingas didelis cukraus kiekis kraujyje, padidėjęs trigliceridų kiekis, didelis cholesterolio kiekis ir pilvo riebalų perteklius.

 

Viename 10 savaičių tyrime dalyvavo 20 žmonių, turinčių metabolinio sindromo požymių, buvo nurodyta išgerti 30–34 uncijas (0,9–1 litrą) vandeniliu praturtinto vandens per dieną. Tyrimo pabaigoje dalyviai patyrė reikšmingą „blogojo“ MTL ir bendro cholesterolio kiekio sumažėjimą, „gerojo“ DTL cholesterolio padidėjimą, didesnį antioksidacinį aktyvumą ir sumažėjusį uždegiminių žymenų, tokių kaip TNF-α, kiekį.

Vandenilio vanduo

Vandenilio gertuvė

Vandenilio vanduo yra natūralus būdas pagerinti sportinius rezultatus.

Produktas gali būti naudingas sportininkams, nes sumažina uždegimą ir lėtina laktato kaupimąsi kraujyje, o tai yra raumenų nuovargio požymis.

Dešimt vyrų futbolininkų atliktas tyrimas parodė, kad sportininkai, kurie gėrė 51 unciją (1500 ml) vandeniliu praturtinto vandens, po treniruotės patyrė mažesnį laktato kiekį kraujyje ir sumažino raumenų nuovargį, palyginti su placebo grupe.

Kitas nedidelis dviejų savaičių tyrimas, kuriame dalyvavo aštuoni dviratininkai vyrai, parodė, kad vyrai, kurie kasdien suvartodavo 68 uncijas (2 litrus) vandeniliu praturtinto vandens, sprinto pratimų metu turėjo didesnę galią nei tie, kurie gėrė įprastą vandenį.

Ligų prevencija

Vandenilio vandenyje yra antioksidantų. Antioksidantai padeda išvengti oksidacinio streso. Šio tipo stresas kyla tiek dėl įprastų kūno funkcijų, tiek dėl išorinių jėgų, įskaitant saulės poveikį ir pramonines chemines medžiagas. Oksidacinis stresas gali sukelti vėžį ir kitas ligas.

Šie preliminarūs tyrimai taip pat rodo, kad vandenilinis vanduo gali būti priešuždegiminis, todėl gali sumažinti širdies ligų ir kitų gyvybei pavojingų ligų riziką.

Teigiama, kad molekulinis vandenilis (divandenilis, H2) veikia kaip terapinis antioksidantas, selektyviai sumažindamas citotoksinius deguonies radikalus. Iš tiesų buvo pranešta, kad vandenilinis vanduo pagerina įvairias ligas ir audinių pažeidimus dėl antioksidacinės ir priešuždegiminės veiklos, įskaitant plaučių uždegimą ir astmą, smegenų infarktą (insultą), Alzheimerio ligą, Parkinsono ligą, reumatoidinį artritą ir diabetas. Pažymėtina, kad be audinių apsauginio poveikio vandenilio vanduo susilpnino smegenų uždegimą, kurį sukelia kietosios dalelės.

 

Kasdieninis vandenilio vandens naudojimas

Vandenilio vanduo naudojamas į vidų (geriamas) ir išoriškai. Jis labai gerai drėkina odą, plaukus, rekomenduojama dėti šiuo vandeniu suvilgytus kompresus, lašinti į nosį, akis.

 

Kosmetikoje naudojamas vandenilio vanduo pagerina odos būklę ir mažina senėjimo efektą.

 

Vandenilis yra molekulė, kuri veikia kaip antioksidantas ir priešuždegiminis produktas. Vandenilis greitai prasiskverbia į visus odos sluoksnius ir yra bene veiksmingiausia priemonė mažinati uždegimą. Kosmetika, kurioje yra molekulinio vandenilio, odą drėkina daug greičiau, nei priemonės be jo ior taip pat efektyviai mažina uždegimus.

Patartina odą drėkinti grynu vandenilio vandeniu, tam reikia namuose turėti gertuvę, kuri gamina tokį vandenį.  Jos pagalba ne tik gersite gyvą vandenį, bet ir galėsite atlikti vandenilio vandens inhaliacijas, taip pagerinti kvėpavimo takų, bronchų ir plaučių sveikatą.

Tačiau, kaip teigia specialistai, tai yra palyginti nauja tyrimų sritis, todėl reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima visiškai suprasti, kaip vandenilio vanduo gali būti naudingas žmonėms, turintiems sveikatos sutrikimų..