Kodėl senstame skirtingai. Ar kada nors pastebėjote, kad žmonės sensta labai skirtingai? Kai kurie žmonės išlieka geros formos net sulaukę 80 metų, o kiti “pasiduoda” sulaukę vos 35, 40 metų. Kokia jaunystės paslaptis, kaip pristabdyti senėjimą, kaip ilgai išlikti jaunai ir gražiai? Koks yra slapto jaunystės eliksyro receptas?

 

Genetika? Tinkama/subalansuota mityba? Atsitiktinumas? – Žinoma tai veikia, tačiau nereikšmingais procentais! Pagrindinis ingredientas yra pakankamas „laisvųjų elektronų“ skaičius, charizmatiško srauto „iš viršaus“ buvimas, kuris rodo, kad žmogus vykdo savo gyvenimo misiją! Kiekvienas skirtingai supranta kodėl senstame ir nėra vieno recepto, kuris garantuoja ilgaamžiškumą ir jaunystę. Tad kiekvienas individualiai turi atsakyti sau kodėl senstame.

 

Jei padaroma ideologinių klaidų arba į artimą zoną patenka kas nors, kas savinasi kitų žmonių resursus savo „naudai“, sveikata pradeda byrėti! Nepadės nei dietos, nei sportas, nei vitaminai. Bet jei susigrąžinsite gyvybines jėgas, kurias “pagavo” įvairaus tipo vartotojai – agresoriai, tai efektas gali būti gana reikšmingas!!!

 

Kodėl senstame, kodėl sergame

 

Gali būti ir taip, kad per vieną iš šeimos narių perduodama destruktyvi programa, kuri iš aplinkinių „atima energiją“ ir žmogus anksčiau laiko suserga, bei greičiau sensta. Taip nėra elgiamasi tyčia, tas, kas atima jėgas ir tikrai kenkia, paprastai neturi tokių ketinimų. Dažniausiai „vampyriškas“ šeimos narys, kolega, draugas yra rūpestingas (net per daug) žmogus, kurio pagrindinė atsakomybė, atsižvelgiant į jo „pasaulio supratimo“ nuostatas ir vertybines kategorijas, yra visapusiškas rūpinimasis kitais. Jis gali atsikelti vidurnaktį, nes jis gerai žino (jam taip atrodo), kad jo pagalba yra reikalinga. Tik aplinkiniams darosi vis blogiau!

 

Klasikinis pavyzdys – “super mamytė”, kuriai jau gerokai virš penkiasdešimt, laukia iš kelionės grįžtančios dukros. Ketvirta valanda ryto, o rūpestingoji mamytė iškepė kotletukų su bulvių košyte, juk dukra po kelionės, bus išalkusi. Jai visai nerūpi, kad jauna mergina naktį nevalgo, jai rūpi, kad vaikas, neliktų alkanas.

 

Arba kitas pavyzdys, geriantis vyras su „dorovinga žmona“. (Žinoma, alkoholizmo priežastys būna įvairios ir tai ne visada tik partnerio įtaka). Žmona “neriasi iš kailio”, kad jos nedoras vyrelis elgtųsi „kaip žmogus“, bet jo, tokio niekšelio, nepavyksta perauklėti! Tiesą sakant, “žinanti kaip reikia gyventi” žmona gali taip ”išlesti” vyrui smegenis, kad jis tiesiog neištvertų be alaus ar stipresnio gėrimo vakare!!!

 

Dar vienas „klasikinis“ tipas – „amžinos močiutės“ kankinančios artimuosius savo užgaidomis ir reikalavimais. Jų užduotis yra ne gauti tai, kas svarbu išgyvenimui, o “iščiulpti jėgas” iš jais besirūpinančių. Kartais senstantys žmonės tampa “aukomis”, kurioms nuolat reikia perdėto dėmesio ir jie visiškai nesuka sau galvos dėl to, kad kankina šalia esančius, kad neleidžia jiems gyventi savo gyvenimo. Jiems tai yra natūralus būdas būti su mylimais artimaisiais.

 

kodėl senstame

 

Tokie žmonės dažniausiai nėra sunkūs ligoniai, nes juos nuolat maitina “jauni donorai”. Suprantama, atpažinti tokius atvejus nėra sunku, tačiau tai dažniausiai pastebi tolimesnio rato giminės, draugai, na o patys “donorai” viskam turi paaiškinimą. Yra labai daug nesėkmingų „mamos, močiutės“ priežiūros atvejų, kai dukra, ar anūkė taip praranda gyvybišką energiją, kad praranda sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą. Ką ji tikrai gauna? Tai, dažniausiai, augantį svorį. O mama ar močiutė, žiūrint iš jos pozicijos, reikalavo „paprastų smulkmenų“. Ji juk serga, ji juk sena, ja reikia rūpintis, net ir atsisakant savo gyvenimo.

 

Kaip jau supratote, tai ir yra atsakymas kodėl senstame. Prarandame energiją, gyvename kitų gyvenimą, nerealizuojame savęs, daug neišsipildžiusių lūkesčių, gailestis, pyktis…. Visa tai neigiamai veikia sveikatą ir žinoma trumpina gyvenimą, palieka pėdsaką veiduose ir kūnuose.

 

Neatpažintos priežastys

 

Taigi, jei vienas iš jūsų „giminaičių“ ar pažįstamų staiga priaugo svorio, pradėjo gerti, vartoti kvaišalus ar staiga „senti“, nereikia beatodairiškai kaltinti vargšo dėl jo netinkamo gyvenimo būdo ir nesugebėjimo susikurti tinkamos mitybos!  Greičiausiai jis tiesiog energetiškai “suvalgytas“. Jis, ko gero, nei pats to neįtardamas tapo donoru!

 

Ar jis išsiaiškins kas jam kenkia, ar sugebės su tuo susitvarkyti, ar susigrąžins tai, ką iš jo pavogė? Galbūt jis išgyvens ir taps žymiai jaunesnis. Arba, anksčiau, nei įprastai iškeliaus į dausas.

Taip jau yra, kad pagrindinis jaunystės ir sveikatos šaltinis yra energija. Kaip jos neprarasti, iš kur ji pas mus atsiranda, kodėl vieni jos turi pakankamai, kiti neturi jėgų po darbo dienos pilnavertiškai bendrauti šeimoje? Ir tai yra sąmoningai gyvenimą bandančio suprasti žmogaus klausimai. Atsakymai čia pat! Mumyse, šalia mūsų, jie taip aiškiai matomi. Tačiau dažniausiai, žmogui paprasčiau yra apsimesti, kad jų nemato, nes galimai ir nenori matyti, suprasti. Kas pradeda mąstyti, įjungia į darbą savo protą, labai greitai atgauna jėgas, susigrąžina jaunystę, nes jis veikia pagal visatos dėsnius.

 

Toks gyvenimas! Konkurencinga amžių ir pasaulėžiūrų kova! Tai energetinė-informacinė gerontologija, anti-senėjimo terapija ir atjaunėjimo paslaptys kartu su jaunystės eliksyro receptu! Tai saviugda, nuolatinis bendravimas su savimi, savęs stebėjimas ir naujų įpročių ugdymas.

 

Praktinis patarimas

Pradėkite nuo klausimų sau:

  • Ką galiu padaryti, kad išsaugoti sveikatą ir prailginti jaunystę?
  • Kas man daro didžiausią įtaką gyvenime?
  • Prie ko esu prisirišęs (be ko negalėčiau gyventi)?
  • Kur ir kada dažniausiai prarandu energiją?
  • Ko iš tikrųjų aš noriu?

Atsakykite raštu ir rašykite tas mintis, kurios kyla iš vidaus, pajauskite kūne kaip jos atsiliepia, kokie pojūčiai. Atidžiai perskaitykite ką užrašėte, kaip reaguojate dabar į tai? Pagalvokite ką galite padaryti, kad situacija pasikeistų.